Manicure
Makijaż
Recenzje

wtorek, 14 czerwca 2016

Polki Mówią Stop Wypadaniu Włosów | Kuracja Cece Med


Wypadanie włosów - znajome prawda?  Temat ten dotyczy bardzo wielu osób w tym również i mnie o czym wspominałam nie raz na blogu. Kilka tygodni temu dostałam propozycję przetestowania zestawu marki Cece of Sweden z serii Cece Med której zadaniem jest zmniejszenie bądź całkowite zniwelowanie wypadania - jak było w moim przypadku? O tym w dalszej części, zapraszam. 

Polki Mówią Stop Wypadaniu Włosów | Kuracja Cece Med

Kilka słów o akcji:

Powiedz STOP! wypadaniu włosów. Kuracja Cece MED Prevent Hair Loss wzmocniona suplementem diety Hair Colmplex została przemyślana w taki sposób, aby kompleksowo poradzić sobie z wypadaniem włosów.

1. MOCNE UDERZENIE
Intensywna kuracja uderzeniowa mająca na celu zahamowanie wypadanie włosów oraz stymulację 
       - prostych nowych.
       - szampon i odżywka
       - ampułki do skóry głowy
       - suplement diety
Pierwsze efekty już po 30 dniach. Stosować przez 3 miesiące.

2. PODTRZYMANIE I UTRWALENIE
Kuracja mająca na celu podtrzymanie i utrwalenie efektów I etapu, a także wzmocnienie włosów.
       - szampon i odżywka (stale, do użytku codziennego)
       - lotion do skóry głowy (3 miesiące)
       - suplement diety (1-2 miesiące)

Szampon oraz odżywka działa na powierzchni włosa, lotion oraz ampułki na skórze głowy oraz mieszek zaś suplement diety w organizmie. 

Cece Med Prevent Hair Loss Shampoo
---------

Dostępność / Cena / Pojemność / Data przydatności:

Szampon dostępny jest głównie w drogeriach stacjonarnych np. SuperPharm, Rossmann, Natura czy Hebe ale także przez Internet. Zamknięty w opakowaniach o pojemności: 15 ml / 50 ml / 300 ml oraz 1000 ml za które odpowiednio musimy zapłacić 3,5 zł / ok. 7 zł / ok. 30 zł oraz ok. 40 zł na Allegro. Testowana przeze mnie pojemność to 300 ml. Kosmetyk ten posiada szczegółową datę na opakowaniu ale także ważny jest 12 miesięcy od otwarcia.

Opakowanie / Dozowanie / Konsystencja:

Zamknięty w niebieskiej, plastikowej, stosunkowo miękkiej butelce otwieranej na typowy "klik" z tą różnicą, że przechyla się ono pod kątem. Dodatkowo butelka została umieszczona w tekturowym kartoniku na którym znajdziemy większość przydatnych informacji oraz ulotkę. Bez problemów możemy wydobyć odpowiednią ilość kosmetyku a w przypadku przelania wystarczy odkręcić dozownik i ponownie wlać nadmiar do butelki. Konsystencja jego jest dość zwarta - nie przecieka przez palce. Szampon ten należy do kosmetyków które dość dobrze się pienią. Kolor jego określiłabym jako mleczno-różowy a zarazem perłowy, półprzezroczysty. W swoim składzie posiada między innymi witaminę PP, proteiny białego łubianu, biotynę, witaminę E oraz SLS na drugim miejscu w składzie. 


Zapach / Wydajność / Działanie:

Zapach szamponu jest dość specyficzny a zarazem bardzo przyjemny, niestety nie utrzymuje się zbyt długo na włosach. Niestety nie należy on do najwydajniejszych kosmetyków gdyż przy codziennym użytkowaniu pojemność 300 ml wystarczyła mi jedynie na niecałe 5 tygodni gdzie przy innych kosmetykach o tej samej pojemności potrafiłam używać ich nawet 2 miesiące. Jeśli chodzi o jego działanie to nie zaobserwowałam szybszego przetłuszczania się włosów zaś o przyroście wspomnę pod koniec całej kuracji. Niestety pomimo obietnic nie zauważyłam ogromnego wpływu na poprawę kondycji moich włosów - końcówki nadal łamią się podczas prostowania.  Zaobserwowałam natomiast, że suszenie włosów po uprzednim zastosowaniu szamponu zajmuje trochę więcej czasu niż przy tradycyjnych szamponach. O najważniejszym aspekcie - wypadaniu włosów - wspomnę pod koniec wpisu gdyż jednoznacznie nie mogę określić który z kosmetyków przyczynił się do poprawy.


Cece Med Prevent Hair Loss Conditioner
---------

Dostępność / Cena / Pojemność / Data przydatności:

Tak samo jak w przypadku szamponu odżywka dostępna jest głównie w drogeriach stacjonarnych np. SuperPharm, Rossmann, Natura czy Hebe ale także przez Internet. Pojemności jakie możemy zakupić to 300 ml (testowanie przeze mnie) oraz 1000 ml za które płacimy odpowiednio ok. 30 zł oraz 54 zł.  Również posiada szczegółową datę na opakowaniu ale także ważny jest 12 miesięcy od otwarcia.

Opakowanie / Dozowanie / Konsystencja:

Opakowanie jej jest dokładnie takie same jak przy szamponie różni się natomiast konsystencją - ją określiłabym jako gęstą, budyniową, sprawiającą nieco więcej problemów przy wydobywaniu a niżeli poprzednik. Nie przecieka przez palce. Kolor jest podobnie mleczno-różowy z tym wyjątkiem, że nie jest on już perłowy.


Zapach / Wydajność / Działanie: 

Zapach nie różni się niczym - rzekłabym nawet, że jest to zapach dedykowany całej serii - niestety również nie utrzymuje się na moich włosach. Jest ona znacznie bardziej wydajna a niżeli przy szamponie - wystarczy niewielka ilość zaaplikowana od ucha w dół aby pokryć całe włosy. Nie nakładałam jej na skalp gdyż bałam się szybszego przetłuszczania oraz obciążenia włosów od nasady. Po jej zastosowaniu moje włosy były bardziej miękkie i gładkie. Niestety nie poprawiła ona trwale kondycji moich końcówek i nadal się łamią jednak fajnie utrzymywała je w ryzach. Formuły nie określiłabym jako należącej do najlżejszych jednak muszę przyznać, że po jej zastosowaniu włosy znacznie lepiej się rozczesywały. Posiada ona w sobie proteiny białego łubianu, witaminę PP, biotynę, witaminę E oraz Cetearyl Alcohol na drugim miejscu w składzie. 


Cece Med Prevent Hair Loss Ampoules
---------

Dostępność / Cena / Pojemność / Data przydatności:

Ampułki również dostępne są głównie w drogeriach stacjonarnych np. SuperPharm, Rossmann, Natura czy Hebe ale także przez Internet. Zamknięte w kartonowym opakowaniu - 30 ampułek po 7 ml każda. Za całe opakowanie musimy zapłacić ok. 100 zł więc tutaj "zabawa" jest już trochę droższa. Kosmetyk ten również posiada szczegółową datę na opakowaniu ale także ważny jest 12 miesięcy od otwarcia.

Opakowanie / Dozowanie / Konsystencja:

Zamknięte zostały w tekturowym kartoniku na którym znajdują się wszelkie niezbędne informację uzupełniające ulotkę w kilku językach. Docelowo znajdują się w blistrach pakowanych po 5 sztuk. Dozowanie produktu jest niezwykle proste - wystarczy wykręcić oraz wyłamać zabezpieczenie w miejscu zwężenia a następnie produkt wetrzeć w skórę głowy a pozostałą ilość we włosy ( najlepiej po umyciu i osuszeniu ich ręcznikiem ). Konsystencja ich jest typowo płynna jak przystało na wszelkiego rodzaju ampułki i wcierki. Nie wymagają one spłukiwania, zaleca się natomiast stosowanie 1 x dziennie. Najlepsze efekty są zauważalne po 3 miesiącach stosowania. 


Zapach / Wydajność / Działanie:

Zapach identyczny jak w przypadku poprzedników. Wydajność jak same zalecenia wskazują wynosi równe 30 zastosowań - dni ( 1 ampułka na jeden raz ). Po aplikacji najlepiej wmasować ją w skórę wykonując dodatkowy masaż. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej włosy przestały tak licznie wypadać jednak nie ustąpiło to całkowicie. Podczas ich stosowania nie odczuwałam żadnego swędzenia bądź pieczenia skóry a raczej przyjemny, delikatny chłód. Niestety zaobserwowałam również, że podczas stosowania ich po porannym umyciu moje włosy były obciążone, pozbawione elastyczności - przyklapnięte, miałam wrażenie niedomytych włosów.  Zawierają one w swym składzie olej z kiełków pszenicy, pędy bambusa, proteiny ryżu, proteiny białego łubiany, witaminy z grupy B, biotynę oraz alkohol na drugim miejscu. 


Efekty miesięcznej kuracji:Zdjęcie mówi samo za siebie - czyż nie ? Oczywiście cała kuracja nie zahamowała w 100% mojego wypadania jednak zmniejszyła je praktycznie o połowę. Wydaje mi się, że największą rolę w całym zestawie odgrywały właśnie ampułki dzięki którym nie tylko włosów wypada znacznie mniej ale także pojawiły się dodatkowe - nowe - baby hair ;) Czy polecam? Same musicie już to ocenić! ;-) Całą kurację możecie zakupić w zestawach ale także osobno - dostępnych tutaj.  Dodatkowo otrzymała również lotion dla podtrzymania efektów kuracji który zaczynam właśnie stosować jednak teraz postaram się aplikować go na noc aby wyeliminować niepotrzebne obciążenie moich dość cienkich włosów. Oczywiście co jakiś czas będę aktualizowała stan moich włosów po użyciu ostatniego z kroków kuracji.Koniecznie dajcie znać co sądzicie o tej kuracji oraz czy miałyście z nią styczność? Może możecie polecić mi inne produkty przeznaczone do problemu z wypadaniem włosów? ;-)

Przypominam także o trwającym do 17 czerwca konkursie:Bądź na bieżąco!
- Instagram - Facebook -Brak komentarzy

Prześlij komentarz